Як розроблявся камуфляж MultiCam

Розробники MultiCam провели багато часу, вивчаючи роботу камуфляжу в природі і визначаючи, в яких умовах маскуватися найскладніше, а також дізналися, які елементи навколишнього середовища найбільш часто зустрічаються в різних ландшафтах. Перевірили, як світло впливає на особливості навколишнього середовища і відстежили зміни різних ландшафтів в залежності від висоти і пори року.

Довго обговорювали підхід з користувачами і додатково врахували їх спостереження і інтереси. Після цього були створені цифрові зображення, що втілюють результат усіх попередніх досліджень. Потім роздруківки кожної з квітів тестувалися в польових умовах, коректувалися і знову тестувалися, поки не був отриманий ідеальний результат.

Мультикам розроблявся в якості єдиного камуфляжу для використання збройними силами США. Головне завдання при створенні малюнка полягала в тому, щоб отримати універсальну забарвлення, якаі забезпечить однаково ефективну маскування в умовах різних місцевостей і на будь-якій відстані від спостерігача.

Вперше камуфляж представлений в 2002 році американською компанією Crye Precision, яка займалась розробкою інноваційного візерунка спільно з дослідницьким центром солдатського спорядження армії США.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_2_.jpg

Як працює MultiCam

Принти сімейства камуфляжів MultiCam враховують те, як людське око і мозок сприймають форму, обсяг і колір. Так як колір сприймається лише невеликою ділянкою людського ока, мозок багато в чому "допрацьовує" картинку. Унікальний дизайн MultiCam у високій роздільній здатності використовує цей принцип і допомагає людині "бачити" цей камуфляж як частина фону.

MultiCam при маскуванні більше покладається на ефект злиття, а не на традиційний ефект контрасту. Це дозволяє їм ефективно працювати в різних типах навколишнього середовища. Також він допомагає маскуватися навіть на близькій відстані, тоді як інші камуфляжні принти з низьким дозволом в такому випадку часто починають виділятися на природному (НЕ піксельному) фоні.

Принт камуфляжу MultiCam був розроблений для ефективного візуальноїго маскування і маскування в ближньому ІЧ-діапазоні в великій кількості природних ландшафтів в різні пори року. Він успішно пройшов безліч польових випробувань і тестувань і в 2010 році він став офіційним камуфляжем Армії США для всіх військових операцій в Афганістані. Забарвлення MultiCam - це перевірение маскувальне рішення для різних ландшафтів.

 

MultiCam Arid і MultiCam Tropic

Камуфляж MultiCam Arid створений для пустельних ландшафтів, які складаються переважно з піску і каменів, а MultiCam Tropic для роботи в тропічних ландшафтах, які складаються переважно з бурхливої ​​рослинності, що виглядає приблизно однаково в будь-який час року. Схеми MultiCam Arid і MultiCam Tropic доповнюють і частково збігаються з основним принтом MultiCam, тому комбінація обладнання в цих кольорах є гармонійною системою маскування.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_4_.jpg

 

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_6_.jpg

MultiCam Alpine

Камуфляж MultiCam Alpine був підготовлений для маскування в засніжених ландшафтах. Він призначений для використання в будь-яких місцевостях, схильних до значних снігопадів. MultiCam Alpine можна при необхідності поєднувати з обладнанням в оригінальному забарвленні MultiCam для відповідності актуальному рівню засніженості місцевості.

Камуфляж_MultiCam__3_.jpg 

 

MultiCam Black

Камуфляж MultiCam Black був розроблений з урахуванням особливих потреб офіцерів-силовиків, які працюють в умовах підвищеного ризику. Він забезпечує максимально авторитетний вигляд, доречний для операцій в міських регіонах. MultiCam Black був створений як доповнення до вже існуючого обмундирування офіцерів і втілює строгий і професійний образ співробітника силових структур.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_5_.jpg

Всі різновиди камуфляжів MultiCam були розроблені для забезпечення максимально ефективної маскування в різних умовах з мінімальними матеріально-технічними витратами. У кожного камуфляжного принта є чітко певне призначення, але вони можуть взаємодіяти як система з урахуванням особливостей практично будь-якого ландшафту. Таким чином, користувачеві гарантована оптимальна маскування при мінімальному наборі обмундирування.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_7_.jpg

вгору