Костюм «Горка»: історія, види та призначення 

«Горка» - назва костюму, дуже популярного серед цивільного населення: туристів, рибалок, мисливців. Саме в цей костюм вдягають любителів активних ігор на відкутому повітрі, джипери, «копачі», першопроходьці, і навіть прості грибники –дачники. В цій статті спробуємо розібратися, що таке костюм «гірка», та чому він настільки популярний.

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Деякі історики схильні думати, що прародичом створення «горки»/«гірки» або як іще його називають «костюм гірський спеціальний» (назва з СССР) є форма підрозділу німецьких єгерів зразка 1939-1940 років.  

Дійсно, між сучасним костюмом «гірка» та єгерським є спільні риси, але куртки єгерів були зроблені по зразку національного одягу народів півночі та носили назву «анорак», котра постійно зустрічається в документах тих часів.

Анорак – представляє собою довгу, по коліно або навіть і нижче, цільнокрійну з переду та ззаду, плащ-куртку. Перші зразки адаптовані під військові потреби національного одягу, згідно архівним документам, розробляли в Фінляндії в середині 30-х років минулого століття. Німці ж просто перейняти досвід і практично використали напрацювання фінів.

В СССР розробка літньої та утепленої форми для підрозділів спеціального призначення, які вели бойові дії в гірській місцевості, була розпочата в середині 70-х років і пов’язана з нестабільною ситуацією на близькому сході. Пізніше, під час військових дій в Афганістані, костюм гірський спеціальний («горка»), в якості екіпіровки, використовувався в гірничо-стрілецьких підрозділах армії СССР.

Радянська «Гірка» відрізнялася від німецької перш за все тим, що в складі костюма, заміть анорака, радянські спеціалісти використовували куртку класичного крою, не дивлячись на те що це піднімає вартість її виготовлення. Обгрунтуванням такого рішення стало те що в бойових умовах зняти анорак не розрізавши його з пораненого бійця практично не можливо, на відміну від куртки котру можна розстібнути. 

Після Афганської війни, костюми «горка», завдяки своїм характеристикам залишилися в якості екіпіровки та стали доступними цивільному населення.

На сьогоднішній день існують такі різновиди костюму «Горка» як: «Горка-2», Горка-3», Горка-4», Горка-5». Костюм також може бути літнім, демісезонним, зимовим. А виготовлятися він може в усіх популярних камуфляжних варіантах.

Традиційно будь який костюм із серії «Гірка» включає в себе куртку (в залежності від типу серії: єгер, анорак і т.д.) та брюк на підтяжках. Костюм «Горка»  популярний не тільки серед військовослужбовців, його також полюбили рибалки, мисливці, туристи. Він настільки популярний, що ви можете зустріти його в комп’ютерних іграх  Call of Duty та Battlefield

«Горка - 2» 

Розроблялася для мирних установ. Акцент при розробці було направлено на комфорт, а не на захисні якості. На відміну від свого попередника «Горка-2» являє собою базовий костюм, а не додатковим шаром одягу. Модель має велику кількість кишень. Брюки виконані не в вигляді комбінезону  (як раніше), а якзвичайні брюки з можливістю одягання підтяжок.

«Горка - 3» 

«Горка - 3» - це одна з найпопулярніших моделей костюма. На відміну від «Горки - 2», поєднує в собі надійність та комфорт. Костюм має можливість регулювання за розміром в декількох місцях. Збільшено кількість функціональних кишень. «Горка-3» має багто різновидів та модифікацій, серед них можна виділити:

  • Горка-3 Барс – польовий костюм для спецпідрозділів. Кожен елемент костюму виконує певне завдання
  • Горка-3 Профі – навідміну від модифікації «Барс», цей костюм призначений для використання в комплекті із засобами індивідуального захисту.
  • Горка-3 Літо – розроблено для використання в теплу погоду. Більше за все підходитьдля туристів, мисливців та рибаків.
  • Горка-3 з флісовим утепленням – назва горовить сама за себе.

Крім різних модифікацій, костюм може бути виготовлений в різних варіантах камуфляжу, таких як: класична (олива з темними вставками), світла олива з темними вставками, піксель, ЕМР літо, чорний, Мультикам, та інші.

«Горка - 4» 

Костюм «Горка-4», комплектуються курткою «Анорак». Являє собою покращену версію свого попередника. В даній моделі спрощені виступаючі елементи і збільшено кількість захисних накладок. Куртка «Анорак» практична при використанні її з бронежилетом та різноманітними системами розвантаження. Виготовляється зазвичай з наступних кольорах: Темна олива (інколи саме цей колір називають «Горка», так як він являє собою класику для серії цих костюмів), та світла олива.

«Горка - 5» 

Являє собою новітню версію костюма «Гірка». В костюмі «Горка» п’ятого покоління використовують матеріал «Рип-стоп», зьємні елементи захисту ліктів та колін, сітка від комарів інтегрована в каптур (капюшон). На відміну від костюмів четвертого та третього покоління вільний крій поступився пошиву по фігурі. Місця які найбільше піддаються навантаженню (наприклад плечі та спина), посинено подвійним шаром тканини, а ті місця які раніше були посилені подвійним шаром ткамини, тепер посилено трьома шарами. Мають поверхності «велкро» для розміщення знаків відмінності. Моделі цієї серії вже можна зустріти в більш «технологічних» варіантах камуфляжу, наприклад: A-TACS FG Camo.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Різноманітність моделей дозволяє кожному покупцю обрати з урахуванням власних потреб найбільш підходящий костюм «Гірка». При виборі костюма слід звернути увагу на конструктивні особливості. Якщо рибаку та мисливцю буде зручно в «Горка-3», з великою кількістю кишень спереду, то солдату більше піддійте «Горка-4», де об’єм «деталей» на передній частині мінімальний для зручності носіння разом з бронежилетом.

При виборі костюма не слід звертати забувати про камуфляж. Якщо потрібен костюм для туристичного походу, то піддійде будь який, а для виконання бойової задачі в будь якій місцевості потрібен камуфляж під цю місцевість.

Придбати костюм Горка, потрібної вам моделі допоможуть менеджери магазину Military-Format, потрібно лише зателефонувати по одному із номерів: (067)490-77-77, (063)417-70-07 або (050)750-38-96

Іншу нашу контактну інформацію ви можете дізнатися в розділі контакти.

 

 

вгору