"ВАРАН" - універсальний камуфляж, призначений для використання у всіх, без винятку, природних зонах України, навесні, влітку, восени і в безсніжну зиму.

У 2014 році фахівцями P1G-Tac® був розроблений новий камуфляж, універсального типу, що отримав назву "ВАРАН". Польові випробування виявили високі камуфлюючі характеристики "Варан" у всіх природних зонах України.

Відмінною особливістю "Варан" є його малюнок, в якому використовуються елементи тривимірної сітчастої структури. Така структура в поєднанні з фоном дає унікальний "ефект розчинення».

"Ефект розчинення" полягає в тому, що на місцевості, яка відповідає фоном за кольором, тривимірні сітчасті структури "розчиняються" в близькі до фону відтінки кольору. Також, при наявності на місцевості переважаючих відтінків, близьких до кольору елементів сітчастих структур, ці структури "розчиняють" сам фон камуфляжу. При цьому, завдяки ретельно підібраною колірною гамою, здатність "розмивати" силует зберігається. Таким чином, об'єкт камуфлируется м'яким природним способом. 

Високі камуфляжні характеристики "Варан" були відзначені як військовослужбовцями і співробітниками спеціального призначення України, так і операторами спецслужб інших країн і фахівцями НАТО.

У будь-якому випадку, якщо Вам потрібне якісне маскування для риболовлі або полювання, туризму або страйкболу, має сенс звернутися до нашого магазину. Ми щодня намагаємося доповнювати наш асортимент моделей та розмірів, слідкувати за актуальністю цін, та їх конкурентністю, і все для того що б наші покупці мали найкраще за приемною ціною.

Приємних вам покупок, Ваш Military-format.com.ua

камуфляж_ВАРАН.jpeg

 

Як розроблявся камуфляж MultiCam

Розробники MultiCam провели багато часу, вивчаючи роботу камуфляжу в природі і визначаючи, в яких умовах маскуватися найскладніше, а також дізналися, які елементи навколишнього середовища найбільш часто зустрічаються в різних ландшафтах. Перевірили, як світло впливає на особливості навколишнього середовища і відстежили зміни різних ландшафтів в залежності від висоти і пори року.

Довго обговорювали підхід з користувачами і додатково врахували їх спостереження і інтереси. Після цього були створені цифрові зображення, що втілюють результат усіх попередніх досліджень. Потім роздруківки кожної з квітів тестувалися в польових умовах, коректувалися і знову тестувалися, поки не був отриманий ідеальний результат.

Мультикам розроблявся в якості єдиного камуфляжу для використання збройними силами США. Головне завдання при створенні малюнка полягала в тому, щоб отримати універсальну забарвлення, якаі забезпечить однаково ефективну маскування в умовах різних місцевостей і на будь-якій відстані від спостерігача.

Вперше камуфляж представлений в 2002 році американською компанією Crye Precision, яка займалась розробкою інноваційного візерунка спільно з дослідницьким центром солдатського спорядження армії США.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_2_.jpg

Як працює MultiCam

Принти сімейства камуфляжів MultiCam враховують те, як людське око і мозок сприймають форму, обсяг і колір. Так як колір сприймається лише невеликою ділянкою людського ока, мозок багато в чому "допрацьовує" картинку. Унікальний дизайн MultiCam у високій роздільній здатності використовує цей принцип і допомагає людині "бачити" цей камуфляж як частина фону.

MultiCam при маскуванні більше покладається на ефект злиття, а не на традиційний ефект контрасту. Це дозволяє їм ефективно працювати в різних типах навколишнього середовища. Також він допомагає маскуватися навіть на близькій відстані, тоді як інші камуфляжні принти з низьким дозволом в такому випадку часто починають виділятися на природному (НЕ піксельному) фоні.

Принт камуфляжу MultiCam був розроблений для ефективного візуальноїго маскування і маскування в ближньому ІЧ-діапазоні в великій кількості природних ландшафтів в різні пори року. Він успішно пройшов безліч польових випробувань і тестувань і в 2010 році він став офіційним камуфляжем Армії США для всіх військових операцій в Афганістані. Забарвлення MultiCam - це перевірение маскувальне рішення для різних ландшафтів.

 

MultiCam Arid і MultiCam Tropic

Камуфляж MultiCam Arid створений для пустельних ландшафтів, які складаються переважно з піску і каменів, а MultiCam Tropic для роботи в тропічних ландшафтах, які складаються переважно з бурхливої ​​рослинності, що виглядає приблизно однаково в будь-який час року. Схеми MultiCam Arid і MultiCam Tropic доповнюють і частково збігаються з основним принтом MultiCam, тому комбінація обладнання в цих кольорах є гармонійною системою маскування.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_4_.jpg

 

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_6_.jpg

MultiCam Alpine

Камуфляж MultiCam Alpine був підготовлений для маскування в засніжених ландшафтах. Він призначений для використання в будь-яких місцевостях, схильних до значних снігопадів. MultiCam Alpine можна при необхідності поєднувати з обладнанням в оригінальному забарвленні MultiCam для відповідності актуальному рівню засніженості місцевості.

Камуфляж_MultiCam__3_.jpg 

 

MultiCam Black

Камуфляж MultiCam Black був розроблений з урахуванням особливих потреб офіцерів-силовиків, які працюють в умовах підвищеного ризику. Він забезпечує максимально авторитетний вигляд, доречний для операцій в міських регіонах. MultiCam Black був створений як доповнення до вже існуючого обмундирування офіцерів і втілює строгий і професійний образ співробітника силових структур.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_5_.jpg

Всі різновиди камуфляжів MultiCam були розроблені для забезпечення максимально ефективної маскування в різних умовах з мінімальними матеріально-технічними витратами. У кожного камуфляжного принта є чітко певне призначення, але вони можуть взаємодіяти як система з урахуванням особливостей практично будь-якого ландшафту. Таким чином, користувачеві гарантована оптимальна маскування при мінімальному наборі обмундирування.

Камуфляж_MultiCam_military-format_com_ua_7_.jpg

Сььогодні ми вирішили трохи розповісти про одну з наших улюблениць - моделей курток-N3B Parka, це по справжньому культова річ яка прийшла до нас крізь роки майже не змінившись.

Куртка моделі N3B була розроблена для Повітряних сил Сполучених Штатів Америки на початку 50-х років ХХ століття. Друге її назва 'Snorkel Parka' (Трубкова Парку). Таку назву куртка отримала за рахунок свого каптура (капюшона), який нагадує трубку в момент, коли блискавка застебнута до самого кінця. 

 

n3b_military_format.jpg

А задумана вона так, щоб захистити свого щасливого власника від нещадних поривів холодного вітру, які були звичною справою для прибережних районів військових баз США. Піклуючись про своїх солдатів, керівництво ВПС США ухвалило розробити варіант верхнього одягу, який буде однаково зручний і однаково практичний в умовах прибережного негоди північних морів. 

Великим мінусом такого нововведення є зниження рівня слуху і зору, тому що в такому коконі банально нічого не чути і не видно. Але доводиться чимось жертвувати, здоров'я перш за все.Як і більша частина військових технологій Snorkel Parka мала великий успіх серед цивільного населення. Безліч компаній з виробництва та пошиття одягу внесли в свої каталоги дану модель, намагаючись трохи видозмінити її та адаптувати під свій стиль і свою філософію.

 

Military_format_Mil-Tec_n3b.jpg

 

military_format_parka_n3b.jpg

 

У 70-х роках N3B мала порівняно невисокий цінник, що зробило її популярною серед величезного числа дітей і їх батьків, тобто фактично Snorkel Parka стала якоюсь складовою сімейного вогнища. Батьки носили їх як на роботу, так і на заміські прогулянки, а їхні діти як під копірку ходили в одних і тих же куртках, розрізняючи хіба що кольором. Такий прообраз школярів-підлітків, одягнених в Snorkel Parka, отримав ще більшу популярність за рахунок знаменитого бестселера британської письменниці Сью Таунсенд про одіозного хлопчику Адріані Моле. Багато однолітки головного героя Сью копіювали свого кумира у всьому: від одягу до способу життя. "Щоденник" про Адріані Моле став справжньою класикою як на Туманному Альбіоні, так і по той бік Атлантичного океану. 

Клеймо "класики" торкнулося і куртки N3B. Помаранчева підкладка, штучне або натуральне хутро по обрамленню капюшона - все це залишалося в тренді лише до 80-х. Далі слідує різкий спад популярності Snorkel Parka. 

Коли куртка N3B стала надто популярна, виникло відчуття, що зовсім скоро на її місце прийде щось нове, щось більш оригінальне. Так і сталося. Починаючи з 1984 року, перевагу публіки впала на куртки-анораки, які спочатку були призначені для залізничних станційних доглядачів. Склалося враження, що вік Snorkel Parka підійшов до кінця, але, як виявилося, це було тимчасове явище. Тріумфальне повернення відбулося в кінці 90-х, завдяки таким монстрам брітпопа, як Oasis і Blur. Відв'язні рокери з британських островів і подібна їм молодь вдихнули нове життя в забуту всіма куртку. 

 

n3b_military_format_oasis.jpg

 

А адже N3B ні краплі не змінилася - все той же нейлон і поліестер, величезний капюшон, традиційний зовнішній вигляд і полюбилися величезній кількості людей минулих поколінь кольору. 

До сих пір прогулюючись морозними зимовими днями по засніжених вулицях міст по усьому світу, ми продовжуємо зустрічати людей в куртках з до болю знайомим капюшоном і настільки звичним силуетом Snorkel Parka.

Характеристики сучасних класичних курток N3B

Похилі кишені в області грудей;

Кишені з клапаном внизу;

Внутрішня кишеня;

Куртка застібається на блискавку з вітрозахисної планкою;

Регульований капюшон зі знімною хутряною опушкою;

Регульована талія;

М'які тканинні манжети.

В нашому магазині Military-format ви можете придбати класичну парку аляску n3b від німецького виробника , за помірною ціною. В асортименті  представлені сині, оливкові та чорні варіанти. А замовлення ви можете швидко оформити через «кошик» в нашому магазині. Як що в Вас виникаюсь якісь запитання можете зателефонувати нам, або ж залишити ваше питання через форму зворотнього звязку. 

 

 

Костюм «Горка»: історія, види та призначення 

«Горка» - назва костюму, дуже популярного серед цивільного населення: туристів, рибалок, мисливців. Саме в цей костюм вдягають любителів активних ігор на відкутому повітрі, джипери, «копачі», першопроходьці, і навіть прості грибники –дачники. В цій статті спробуємо розібратися, що таке костюм «гірка», та чому він настільки популярний.

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Деякі історики схильні думати, що прародичом створення «горки»/«гірки» або як іще його називають «костюм гірський спеціальний» (назва з СССР) є форма підрозділу німецьких єгерів зразка 1939-1940 років.  

Дійсно, між сучасним костюмом «гірка» та єгерським є спільні риси, але куртки єгерів були зроблені по зразку національного одягу народів півночі та носили назву «анорак», котра постійно зустрічається в документах тих часів.

Анорак – представляє собою довгу, по коліно або навіть і нижче, цільнокрійну з переду та ззаду, плащ-куртку. Перші зразки адаптовані під військові потреби національного одягу, згідно архівним документам, розробляли в Фінляндії в середині 30-х років минулого століття. Німці ж просто перейняти досвід і практично використали напрацювання фінів.

В СССР розробка літньої та утепленої форми для підрозділів спеціального призначення, які вели бойові дії в гірській місцевості, була розпочата в середині 70-х років і пов’язана з нестабільною ситуацією на близькому сході. Пізніше, під час військових дій в Афганістані, костюм гірський спеціальний («горка»), в якості екіпіровки, використовувався в гірничо-стрілецьких підрозділах армії СССР.

Радянська «Гірка» відрізнялася від німецької перш за все тим, що в складі костюма, заміть анорака, радянські спеціалісти використовували куртку класичного крою, не дивлячись на те що це піднімає вартість її виготовлення. Обгрунтуванням такого рішення стало те що в бойових умовах зняти анорак не розрізавши його з пораненого бійця практично не можливо, на відміну від куртки котру можна розстібнути. 

Після Афганської війни, костюми «горка», завдяки своїм характеристикам залишилися в якості екіпіровки та стали доступними цивільному населення.

На сьогоднішній день існують такі різновиди костюму «Горка» як: «Горка-2», Горка-3», Горка-4», Горка-5». Костюм також може бути літнім, демісезонним, зимовим. А виготовлятися він може в усіх популярних камуфляжних варіантах.

Традиційно будь який костюм із серії «Гірка» включає в себе куртку (в залежності від типу серії: єгер, анорак і т.д.) та брюк на підтяжках. Костюм «Горка»  популярний не тільки серед військовослужбовців, його також полюбили рибалки, мисливці, туристи. Він настільки популярний, що ви можете зустріти його в комп’ютерних іграх  Call of Duty та Battlefield

«Горка - 2» 

Розроблялася для мирних установ. Акцент при розробці було направлено на комфорт, а не на захисні якості. На відміну від свого попередника «Горка-2» являє собою базовий костюм, а не додатковим шаром одягу. Модель має велику кількість кишень. Брюки виконані не в вигляді комбінезону  (як раніше), а якзвичайні брюки з можливістю одягання підтяжок.

«Горка - 3» 

«Горка - 3» - це одна з найпопулярніших моделей костюма. На відміну від «Горки - 2», поєднує в собі надійність та комфорт. Костюм має можливість регулювання за розміром в декількох місцях. Збільшено кількість функціональних кишень. «Горка-3» має багто різновидів та модифікацій, серед них можна виділити:

 • Горка-3 Барс – польовий костюм для спецпідрозділів. Кожен елемент костюму виконує певне завдання
 • Горка-3 Профі – навідміну від модифікації «Барс», цей костюм призначений для використання в комплекті із засобами індивідуального захисту.
 • Горка-3 Літо – розроблено для використання в теплу погоду. Більше за все підходитьдля туристів, мисливців та рибаків.
 • Горка-3 з флісовим утепленням – назва горовить сама за себе.

Крім різних модифікацій, костюм може бути виготовлений в різних варіантах камуфляжу, таких як: класична (олива з темними вставками), світла олива з темними вставками, піксель, ЕМР літо, чорний, Мультикам, та інші.

«Горка - 4» 

Костюм «Горка-4», комплектуються курткою «Анорак». Являє собою покращену версію свого попередника. В даній моделі спрощені виступаючі елементи і збільшено кількість захисних накладок. Куртка «Анорак» практична при використанні її з бронежилетом та різноманітними системами розвантаження. Виготовляється зазвичай з наступних кольорах: Темна олива (інколи саме цей колір називають «Горка», так як він являє собою класику для серії цих костюмів), та світла олива.

«Горка - 5» 

Являє собою новітню версію костюма «Гірка». В костюмі «Горка» п’ятого покоління використовують матеріал «Рип-стоп», зьємні елементи захисту ліктів та колін, сітка від комарів інтегрована в каптур (капюшон). На відміну від костюмів четвертого та третього покоління вільний крій поступився пошиву по фігурі. Місця які найбільше піддаються навантаженню (наприклад плечі та спина), посинено подвійним шаром тканини, а ті місця які раніше були посилені подвійним шаром ткамини, тепер посилено трьома шарами. Мають поверхності «велкро» для розміщення знаків відмінності. Моделі цієї серії вже можна зустріти в більш «технологічних» варіантах камуфляжу, наприклад: A-TACS FG Camo.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Різноманітність моделей дозволяє кожному покупцю обрати з урахуванням власних потреб найбільш підходящий костюм «Гірка». При виборі костюма слід звернути увагу на конструктивні особливості. Якщо рибаку та мисливцю буде зручно в «Горка-3», з великою кількістю кишень спереду, то солдату більше піддійте «Горка-4», де об’єм «деталей» на передній частині мінімальний для зручності носіння разом з бронежилетом.

При виборі костюма не слід звертати забувати про камуфляж. Якщо потрібен костюм для туристичного походу, то піддійде будь який, а для виконання бойової задачі в будь якій місцевості потрібен камуфляж під цю місцевість.

Придбати костюм Горка, потрібної вам моделі допоможуть менеджери магазину Military-Format, потрібно лише зателефонувати по одному із номерів: (067)490-77-77, (063)417-70-07 або (050)750-38-96

Іншу нашу контактну інформацію ви можете дізнатися в розділі контакти.

 

 

Одяг для військових завжди мав великий попит в усіх країнах, та у будь який час. А от якість  не завжди була на висоті та не завжди могла задовільнити потреби військових. 1971 рік став переломним роком в вирішення проблем якості військового спорядження. 

sturm-header 02

Свій початок компанія бере з далекого 1971 року, з міста Ротенбург на Некарі, засновник - Томас Штурман. Армійський одяг  по нормам та уставу має свій термін реалізації і псля чого повинен бути утилізований. А її залишки після другої світової війни були незчисленними. На той час ще юнний колекціонер Томас Штурман, вже має у своєму розпорядженні весь військовий одяг армії Німеччини, Бундерсверу. Компанія розпочинає займатися реалізацією залишків одягу, що призначалася для зброяних сил. Та яка якісна та підходить для експлатації - продавалась за дуже низькими цінами, пераважно ціну складала доставка, та приведення військової форми в подобаючий вигляд.

Але вона підлягала не тільки утилізації, але й переробці. Дуже швидко компанія виросла в одного з найбільших постачальників військових товарів у світі.

В 2005 році, вже маючи на руках зачну суму коштів та розуміння що саме потрібно солдатам, до постійно зростаючого запасу авмійських товарів, Томас додає власне виробництво під брендом Mil-Tec (Мілтек).  

Данний бренд представлено на ринку різноманітним одягом військового напрямку, а також товарами для туризму, рибалки, кемпінгу, мисливства, страйболу. В багатьох фільмах які висвітлюють події військогових часів, ви також можете побачити саме форму витобництва Mil-Tec.

В нашому інтернет магазині Military-Format представлено наступне спорядження та військова форма виробництва Mil-Tec, Німеччини.

 1. Військовий одяг - форма, брюки, куртки, шорти, спортивні костюми, перчатки, термобілизна, шапки, кепки, арафатки, бафи та балаклави. Одяг особливий тим, що чудово зберегає тепло не пропускаючи при цьому вологу. Куртки та штани виготовлені із поліестера мають вологовідвідну властивість, блискавки захищені спеціальним покриттям.
 2. Взуття - берци, вьетнамки, черевики, напівчепевики, кросівки та нівіть кеди. Матеріал який використовується при виробництві взуття - натуральна шкіра. Що сама по собі вже є гарантією від підвищеного потовиділення та комфорту ваших ніжок при будь якій погоді. А на випадок дощу, всі моделі взуття мають високу резинову підошву, що захистить від потрапляння вологи.
 3. Рюкзаки, гаманці, баули, ранці та сумки. Виготовлені з надміцного нейлону прошитого нейлоновими нитками, дозволяють використовувати це спорядженя в будь яку пору року. 
 4. Допоміжні товари - спальні мішки, наколінники, каремати, компаси, ножі, фдяги, сокири та нівіть годинники. Вся продукція має надміцну якість, дозволяє витримувати будь які навантаження та погодні сюрпризи.

Переваги покупки одягу Mil-Tec:

Спорядження від Німецького бренду Mil-Tec має доступні ціни, і при цьому високу якість товару порівняно з аналогічною продукцією у конкурентів. Також для товару характерно:

 1. Зносостійкість. Товари спеціально створено так, що б вони могли витримувати максимально несприятливі умови (вітер, мороз, дощ, спека, і т.д.)
 2. Зручність. Ви не будете відчувати дискомфорту в одязі, взутті, навантаженнях на спину чи від будь якого іншого товару бренду.
 3. Можливість використання одягу в повсякденному житті, а не тільки в військових умовах. Адже товари мають велику кольорову гамму, від військового мультикаму до класичного чорного, сірого та оливкового кольору.

Наш інтернет магазин весь час працює над поповненням асортименту магазину. Ми завозимо лише якісний товар безпосередньо від виробника, завдяки цому ми уникаємо цілої низки посередників і можемо надати прийняту ціну на товар. Тому якщо ви шукаєте оригінальний товар Mil-Tec Ви потрапили саме за адресою. 

 image.png

 

 

В Україні класи бронежилетів визначають згідно з ДСТУ В 4103-2002 (Засоби індивідуального захисту, бронежилети, Загальні технічні умови), який було прийнято в 2002 р. Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а розроблено Інститутом проблем матеріалознавства Національної Академії Наук України. Дане ДСТУ відрізняється від прийнятого в Росії ГОСТу Р 50744-95, у зв'язку з чим є невідповідність наших класів і російських.

Бронежилети розроблені відповідно до кількості тупого силового впливу, який вони здатні зупинити. Рівні захисту наявних в даний час бронежилетів включають в себе наступне:

 Рівень II-A. Найтонші бронежилети. Їх товщина 4 мм і зроблені вони з м`яких матеріалів. Призначені для носіння під одягом протягом тривалих періодів часу.

 Рівень II. Куленепробивні жилети завтовшки 5 мм. Їх найчастіше носять патрульні. Їх можна носити під облягає сорочкою або поверх одягу. Рівень III-A. Жилети від 8 до 10 мм в товщину. Вони важче і жорсткіше, ніж рівень

 II-А і рівень II. Призначені для зупинки важких куль (від Магнума 44 або швидкого вогню з автомата калібру 9мм). Вони призначені для обробки дрібних бойових ситуацій, але їх все ще можна носити під одягом, якщо це буде необхідно.

 Рівень III і IV. З`єднує пластини броні 25 - 30 см, в межах 6 - 25 мм товщиною покриття грудей і спини. Кожна пластина додає від 1,8 до 4,1 кг до 1,36 до 2,27 кг м`якого тіла бронежилета, і відповідно знижує мобільність власника. Ці жилети не можна носити під одягом, їх зазвичай носять офіцери спецназу.

 Ударостійкі жилети використовують листи броні, аналогічні тим, що застосовуються в жилетах III і IV рівнів. Ці жилети носить персонал виправних установ для захисту від ножових поранень, які могли б завдати їм укладені контрабандними і саморобними ножами і стилетами. Ці жилети зроблені у відповідності з енергією удару, яку вони можуть отразіть.Уровні захисту, наявні в даний час, включають в себе наступні 3 рівня і тестуються для захисту від ударів з проникненням до 7 мм: Рівень 1 - Захищає від тиску 24 джоулів (Дж ), Рівень 2 - Захищає від тиску 33 Дж (J), Рівень 3 - Захищає від тиску 43 Дж (J).

 Вирішіть, чи хочете ви прихований жилет чи ні. Рівні II і II-A можуть бути приховані під товстою вільною сорочкою або більш тонкої одягом або майкою. Для рівня III-A може знадобитися светр або піджак, щоб під одягом жилета не було видно. Тим не менш, жилети рівня III і IV зажадають не менше важкого жакета або светри, щоб бути прихованими, або уніформи, яку зазвичай носять поверх одягу.

 Жилет, який носять під одягом, часто буває білого кольору, так що його можна помилково прийняти за майку, якщо ви зазвичай носите сорочку з розстебнутим верхнім ґудзиком. Жилет, який повинен вдягатися поверх одягу, як правило, буває темного кольору.

 Виберіть жилет, який вам підходить. Бронежилет повинен відповідати вам, і вам повинно бути в ньому комфортно. Занадто великий жилет буде погано сидіти і, як правило, ковзати, в той час як занадто маленький може піддати травм життєво важливі органи. Деякі виробники роблять куленепробивні жилети тільки в стандартних розмірах.

 Виберіть відповідний бронежилет Бронежилети захищають тільки торс спереду і спину ззаду. Якщо ви хочете захистити ваші плечі, шию, боки або пах, вам потрібні доповнення.

Є безліч після продажних та офіційних доповнень, які підходять деяким або більшості бронежилетів, які виготовляють в даний час. Доповнення прикріплюються до жилету і захищають різні частини тіла. Є додатковий захист для плечей (наплічні), живота (бічна захист), шиї (намисто) і паху (Groinflap). Переконайтеся, що доповнення, які ви купуєте, можна прикріпити до бронежилету. Також переконайтеся, що вони прилягають щільно до тіла і не обмежують ваші рухи.

ПОРАДИ

Для очищення м`якого бронежилета використовуйте м`який миючий засіб без відбілювача або інших сильних хімічних речовин, не нагрівайте і не сушіть його.

Якщо збираєтеся летіти на літаку, поцікавтеся останніми нормативними актами Адміністрації транспортної безпеки щодо бронежилетів. Непогано мати при собі документи, що засвідчують ваші професійні повноваження, а також мати хорошу оббивку для листів броні. Враховуйте і додатковий час для скринінгу.

 Якщо ви плануєте носити бронежилет під одягом протягом тривалого періоду часу, носіть його на майці, виготовленої з тканини, яка добре пропускає повітря в місцях, не охоплених жилетом.

 ПОПЕРЕДЖЕННЯ

 Хоча жилет називається "куленепробивний", це не завадить вам отримати шокуючий удар від кулі, що потрапляє в жилет.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Як обрати бронежилет

 

В Україні класи бронежилетів визначають згідно з ДСТУ В 4103-2002 (Засоби індивідуального захисту, бронежилети, Загальні технічні умови), який було прийнято в 2002 р. Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а розроблено Інститутом проблем матеріалознавства Національної Академії Наук України. Дане ДСТУ відрізняється від прийнятого в Росії ГОСТу Р 50744-95, у зв'язку з чим є невідповідність наших класів і російських.

Бронежилети розроблені відповідно до кількості тупого силового впливу, який вони здатні зупинити. Рівні захисту наявних в даний час бронежилетів включають в себе наступне:

 

Рівень II-A. Найтонші бронежилети. Їх товщина 4 мм і зроблені вони з м`яких матеріалів. Призначені для носіння під одягом протягом тривалих періодів часу.

 

Рівень II. Куленепробивні жилети завтовшки 5 мм. Їх найчастіше носять патрульні. Їх можна носити під облягає сорочкою або поверх одягу. Рівень III-A. Жилети від 8 до 10 мм в товщину. Вони важче і жорсткіше, ніж рівень

 

II-А і рівень II. Призначені для зупинки важких куль (від Магнума 44 або швидкого вогню з автомата калібру 9мм). Вони призначені для обробки дрібних бойових ситуацій, але їх все ще можна носити під одягом, якщо це буде необхідно.

 

Рівень III і IV. З`єднує пластини броні 25 - 30 см, в межах 6 - 25 мм товщиною покриття грудей і спини. Кожна пластина додає від 1,8 до 4,1 кг до 1,36 до 2,27 кг м`якого тіла бронежилета, і відповідно знижує мобільність власника. Ці жилети не можна носити під одягом, їх зазвичай носять офіцери спецназу.

 

Ударостійкі жилети використовують листи броні, аналогічні тим, що застосовуються в жилетах III і IV рівнів. Ці жилети носить персонал виправних установ для захисту від ножових поранень, які могли б завдати їм укладені контрабандними і саморобними ножами і стилетами. Ці жилети зроблені у відповідності з енергією удару, яку вони можуть отразіть.Уровні захисту, наявні в даний час, включають в себе наступні 3 рівня і тестуються для захисту від ударів з проникненням до 7 мм: Рівень 1 - Захищає від тиску 24 джоулів (Дж ), Рівень 2 - Захищає від тиску 33 Дж (J), Рівень 3 - Захищає від тиску 43 Дж (J).

 

Вирішіть, чи хочете ви прихований жилет чи ні. Рівні II і II-A можуть бути приховані під товстою вільною сорочкою або більш тонкої одягом або майкою. Для рівня III-A може знадобитися светр або піджак, щоб під одягом жилета не було видно. Тим не менш, жилети рівня III і IV зажадають не менше важкого жакета або светри, щоб бути прихованими, або уніформи, яку зазвичай носять поверх одягу.

 

Жилет, який носять під одягом, часто буває білого кольору, так що його можна помилково прийняти за майку, якщо ви зазвичай носите сорочку з розстебнутим верхнім ґудзиком. Жилет, який повинен вдягатися поверх одягу, як правило, буває темного кольору.

 

Виберіть жилет, який вам підходить. Бронежилет повинен відповідати вам, і вам повинно бути в ньому комфортно. Занадто великий жилет буде погано сидіти і, як правило, ковзати, в той час як занадто маленький може піддати травм життєво важливі органи. Деякі виробники роблять куленепробивні жилети тільки в стандартних розмірах.

 

Виберіть відповідний бронежилет Бронежилети захищають тільки торс спереду і спину ззаду. Якщо ви хочете захистити ваші плечі, шию, боки або пах, вам потрібні доповнення.

Є безліч після продажних та офіційних доповнень, які підходять деяким або більшості бронежилетів, які виготовляють в даний час. Доповнення прикріплюються до жилету і захищають різні частини тіла. Є додатковий захист для плечей (наплічні), живота (бічна захист), шиї (намисто) і паху (Groinflap). Переконайтеся, що доповнення, які ви купуєте, можна прикріпити до бронежилету. Також переконайтеся, що вони прилягають щільно до тіла і не обмежують ваші рухи.

ПОРАДИ

Для очищення м`якого бронежилета використовуйте м`який миючий засіб без відбілювача або інших сильних хімічних речовин, не нагрівайте і не сушіть його.

 

Якщо збираєтеся летіти на літаку, поцікавтеся останніми нормативними актами Адміністрації транспортної безпеки щодо бронежилетів. Непогано мати при собі документи, що засвідчують ваші професійні повноваження, а також мати хорошу оббивку для листів броні. Враховуйте і додатковий час для скринінгу.

 

Якщо ви плануєте носити бронежилет під одягом протягом тривалого періоду часу, носіть його на майці, виготовленої з тканини, яка добре пропускає повітря в місцях, не охоплених жилетом.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

 

Хоча жилет називається "куленепробивний", це не завадить вам отримати шокуючий удар від кулі, що потрапляє в жилет.

вгору