Сььогодні ми вирішили трохи розповісти про одну з наших улюблениць - моделей курток-N3B Parka, це по справжньому культова річ яка прийшла до нас крізь роки майже не змінившись.

Куртка моделі N3B була розроблена для Повітряних сил Сполучених Штатів Америки на початку 50-х років ХХ століття. Друге її назва 'Snorkel Parka' (Трубкова Парку). Таку назву куртка отримала за рахунок свого каптура (капюшона), який нагадує трубку в момент, коли блискавка застебнута до самого кінця. 

 

n3b_military_format.jpg

А задумана вона так, щоб захистити свого щасливого власника від нещадних поривів холодного вітру, які були звичною справою для прибережних районів військових баз США. Піклуючись про своїх солдатів, керівництво ВПС США ухвалило розробити варіант верхнього одягу, який буде однаково зручний і однаково практичний в умовах прибережного негоди північних морів. 

Великим мінусом такого нововведення є зниження рівня слуху і зору, тому що в такому коконі банально нічого не чути і не видно. Але доводиться чимось жертвувати, здоров'я перш за все.Як і більша частина військових технологій Snorkel Parka мала великий успіх серед цивільного населення. Безліч компаній з виробництва та пошиття одягу внесли в свої каталоги дану модель, намагаючись трохи видозмінити її та адаптувати під свій стиль і свою філософію.

 

Military_format_Mil-Tec_n3b.jpg

 

military_format_parka_n3b.jpg

 

У 70-х роках N3B мала порівняно невисокий цінник, що зробило її популярною серед величезного числа дітей і їх батьків, тобто фактично Snorkel Parka стала якоюсь складовою сімейного вогнища. Батьки носили їх як на роботу, так і на заміські прогулянки, а їхні діти як під копірку ходили в одних і тих же куртках, розрізняючи хіба що кольором. Такий прообраз школярів-підлітків, одягнених в Snorkel Parka, отримав ще більшу популярність за рахунок знаменитого бестселера британської письменниці Сью Таунсенд про одіозного хлопчику Адріані Моле. Багато однолітки головного героя Сью копіювали свого кумира у всьому: від одягу до способу життя. "Щоденник" про Адріані Моле став справжньою класикою як на Туманному Альбіоні, так і по той бік Атлантичного океану. 

Клеймо "класики" торкнулося і куртки N3B. Помаранчева підкладка, штучне або натуральне хутро по обрамленню капюшона - все це залишалося в тренді лише до 80-х. Далі слідує різкий спад популярності Snorkel Parka. 

Коли куртка N3B стала надто популярна, виникло відчуття, що зовсім скоро на її місце прийде щось нове, щось більш оригінальне. Так і сталося. Починаючи з 1984 року, перевагу публіки впала на куртки-анораки, які спочатку були призначені для залізничних станційних доглядачів. Склалося враження, що вік Snorkel Parka підійшов до кінця, але, як виявилося, це було тимчасове явище. Тріумфальне повернення відбулося в кінці 90-х, завдяки таким монстрам брітпопа, як Oasis і Blur. Відв'язні рокери з британських островів і подібна їм молодь вдихнули нове життя в забуту всіма куртку. 

 

n3b_military_format_oasis.jpg

 

А адже N3B ні краплі не змінилася - все той же нейлон і поліестер, величезний капюшон, традиційний зовнішній вигляд і полюбилися величезній кількості людей минулих поколінь кольору. 

До сих пір прогулюючись морозними зимовими днями по засніжених вулицях міст по усьому світу, ми продовжуємо зустрічати людей в куртках з до болю знайомим капюшоном і настільки звичним силуетом Snorkel Parka.

Характеристики сучасних класичних курток N3B

Похилі кишені в області грудей;

Кишені з клапаном внизу;

Внутрішня кишеня;

Куртка застібається на блискавку з вітрозахисної планкою;

Регульований капюшон зі знімною хутряною опушкою;

Регульована талія;

М'які тканинні манжети.

В нашому магазині Military-format ви можете придбати класичну парку аляску n3b від німецького виробника , за помірною ціною. В асортименті  представлені сині, оливкові та чорні варіанти. А замовлення ви можете швидко оформити через «кошик» в нашому магазині. Як що в Вас виникаюсь якісь запитання можете зателефонувати нам, або ж залишити ваше питання через форму зворотнього звязку. 

 

вгору